bordertop
 
Balansiniai dviratukai 


 

"Pirma mintis, kai pagalvoji apie šį dviratį vaikams - koks paprastas, bet neprastas sumanymas. Kaip gerai, kad atsisakyta visu papuošimų, rožinių plastmasinių detalių ir palikta tik tai kas svarbiausia. Medis, kaip medžiaga, puikiai saveikauja su vaiko jutiminiais organais - vaikas natūraliai randa priėjima prie dviračio bei puikiai išmoksta išlaikyti pusiausvyrą. Tada belieka tik stebėti džiugias praeivių reakcijas, todėl rekomenduoju šį dviratį visoms netradiciškai mastančioms bei natūraliai gyvenančiomis šeimynoms!"
 

Kipras, Onos Bitės tėtis
 

 

Kai sužinojom apie balansinius dviratukus, Salomėjai jau buvo penkeri metai ir pirkti tokį dviratuką nebuvo prasmės. Važiuodami atostogauti pasiskolinome balansinį dviratuką. Pavažinėjusi juo vos kelias dienas, grįžusi namo, Salomėja be jokių problemų persėdo ant brolio išaugto dviratuko su pedalais. Nereikėjo nė papildomų ratukų prisukinėti, ir jokių skausmingų kritimų ar nepasitikėjimo savim... Gaila, kad nesužinojom apie šiuos puikius dviratukus anksčiau, nes tikrai nebūtume mėtę pinigų visokiems plastmasiniams triračiams. Balansinis dviratukas yra akivaizdžiai pranašesnis, nes yra pagamintas iš medžio ir toks lengvas, kad net mažas vaikas gali jį nesunkiai panešti; jis praktiškai neužima vietos ir puikiausiai paruošia vaiką persėdimui ant „rimto“ dviračio. Manau, kad tai turėtų būti antra, po vežimėlio, transporto priemonė vaiko gyvenime.

Judita, Salomėjos mama


"Kol dar visiškai mažuliukas vaikutis, apie metukus, tai patogiausia yra triratukai su stūmimo rankena ir kad kojytės pasidėtų vaikučiui ant padėkliuko arba bent jau pedalai fiksuotųsi ir nesisuktų važiuojant (žinoma, jeigu vaikutis jau juos pasiekia). Vėliau, mano manymu, idealiausias variantas yra balansinis dviratukas, kuris rieda pasispiriant kojytėmis, t.y., toks dviratukas neturi pedalų. Labai greitai vaikučiai išmoksta su tokiais balansiniais dviratukais lakstyti, o paskui jau galima pirkti tikrą dviratuką be jokių pridedamų ratukų šonuose, kurie tikrai yra atgyvena ir dažnai daugiau gali trukdyti, nei padėti besimokant laikyti lygsvara."


 
borderbottom